środa, 29 marca 2017

BŁĘKITNA TOŻSAMOŚĆ - 2 TOM

Grafika: Janusz Kulawik
Drodzy  Czytelnicy!

Jak zapewne większość z Was wie, obecnie  pracuję nad drugim tomem powieści historyczno-biograficznej o księżnej Daisy, pt. “Błękitna tożsamość”. Coraz częściej pytacie mnie na spotkaniach autorskich kiedy w końcu doczekacie się drugiego tomu. Otóż chcąc tę powieść kontynuować na należytym poziomie, powinienem poświęcić na to naprawdę sporo czasu. 


Muszę odbyć wiele podróży – udać się do tych  miejsc w Polsce i Europie, które są (lub które  mogłyby być) niemymi świadkami wydarzeń sprzed wieku, poszperać w wielu bibliotekach, odwiedzić odpowiednie muzea, skorzystać z gościny właścicieli pałaców oraz innych posiadłości mogących mięć związek z Daisy von Pless, z jej krewnymi, powinowatymi, czy też przyjaciółmi ich wszystkich. Cały mój czas poświęcam tej księżnej pośród księżnych.

Jeżeli to przedsięwzięcie będę realizował w dotychczasowym tempie - wówczas zajmie to być może całe lata, aż KIEDYŚ ta praca zostanie zwieńczona sukcesem. Lecz życie jest za krótkie na “kiedyś”!  Dlatego -  za namową wielu spośród Was – niniejszym ogłaszam, że  istnieje możliwość współtworzenia przez Czytelników tej – w zamierzeniu – epopei o pani na zamku Książ i znaczącego przyspieszenia jej powstania. Nie oznacza to bynajmniej, że chciałbym na Wasze barki zrzucić pisanie tekstu. Chodzi o z goła  inny, bo finansowy  czynnik.
Ściślej -  liczę na to, że Czytelnicy nie poskąpią  grosiwa na ten cel – dokończenie być może ostatniego większego dzieła w mym życiu. Dlatego podaje numer rachunku, na które można wpłacić (duży lub mały) pieniądz.

Zbigniew Niedźwiecki : 54 86530004 0000 0096 40410001 

1 komentarz:

  1. dobrze skrojony apelik. nie ma odstraszającego "1% nrKRS" ale zaproszenie do współtworzenia. wiemy, że twórcom kultury, nawet tym wiekszego kalibru zawsze było i jest ciężko bez zaplecza finansowego.
    mam nadzieje, ze uda sie Panu zebrac wystarczajaco duzo takich cegiełek, albowiem nie pojda na marne, Ja sama na razie zasile konto banknotem dwudziestozlotowym korzystajac z klauzuli ww apelu ...maly pieniadz.Ale po niedzieli Listonosz przyniesie rente, panie zbigniewie...

    Basia gruba taka

    OdpowiedzUsuń